Rudraksha

Korálky rudraksha v sobě mají po tisíce let duchovní a léčivé účinky a vytváří obrovskou pozitivní energii pro tělo, mysl a duši. Dokáží změnit karmu nositele a vedou ho přirozeně po pravé cestě za jeho účelem.

Rudraksha je přírodní semínko z věčně zeleného stromu Elaeocarpus ganitrus, který roste od úpatí Himalájí, v Nepálu a Indii až po jihovýchodní Asii.

Název rudraksha doslova znamená ,, Boží slzy,, a říká se jí také ,, slzy boha Shivy,,. Tento název vznikl podle legendy, kdy bůh Shiva jednoho dne usedl na zem a začal meditovat za 1000 šťastných a bohatých let pro lidstvo. Když dokončil meditaci začal nečekaně plakat slzy soucitu. Jakmile slzy dopadly na zem, na jejich místě začaly vyrůstat stromy, jejichž plody Rudrakshi mají božskou energii a moc přinášet do života zdraví, šťěstí a harmonii.

Hinduisté a buddhisté ctí Rudrakshu jako své posvátné semínko, které přináší mír, sílu a ochranu. Rudraksha je nošena v podobě náhrdelníků, náramků, přívěšků a je užívána k meditaci. Podle prastaré tradice, když se z Rudrakshy vyrobil náhrdelník užívaný při meditaci – jinými slovy mala – počet korálků musel být násobek 9 s optimálním počtem 108 korálků.

RUDRAKSHA

  • vytváří obrovskou pozitivní energii pro tělo, mysl a duši.
  • Dokáže změnit karmu nositele a vede ho přirozeně po pravé cestě za jeho účelem. Tím se jeho cesta stává snazší a rychlejší.
  • Tlumí stres a pomáhá se lépe vyrovnat se starostmi, a tak zklidňuje smysl.
  • Přináší jasnost, zostřuje mysl a zvyšuje sílu intuice.
  • Zlepšuje koncentraci a má protistárnoucí účinek.
  • Studie také ukazují, že muži i ženy pociťují zvýšenou výkonnost a energii už pár hodin po nošení/kontaktu s pokožkou.
  • Nemá žádné negativní vedlejší účinky, její působení je dokumentováno po dobu více než 3000 let.